10 błędów początkującego trenera personalnego

utworzone przez | Sie 2, 2018 | 0 komentarzy

Jeśli możesz nauczyć kogoś czegoś wartościowego to jesteś trenerem. Miej jednak uważność na to w jaki sposób chcesz nauczać innych. Wszystkie te błędy popełniłem będąc początkującym trenerem. Mam nadzieję, że nie powielisz tych błędów co da Tobie lepsze rezultaty jako trener już Twoich pierwszych kroków w tym cudownym zawodzie.

  1. Jesteś trenerem czy zawodnikiem? Czy można mieć ciastko i zjeść ciastko? Czy można w pełni poświęcić się roli trenera i roli zawodnika z ambicjami? Życie to sztuka wyboru. Wybierz między bycie zawodnikiem a trenerem.

 

  1. W byciu trenerem dobra relacja to klucz do sukcesu. Jesteś ich trenerem co oznacza mentorem, nauczycielem uczniem i strategiem. Chcąc osiągać dobre zezultaty z Twoimi podopiecznymi nie mówcie Sobie Pan i Pani bo to tylko buduje dystans. Masz być przy człowieku w drodze do zmiany jako partner.

 

  1. Przy początku współpracy istnieje punt wejścia. Istnieje coraz więcej empirycznych (mierzalnych) elementów współpracy jak: skład ciała, obwody, badania krwi i hormonów oraz testy funkcjonalne, które pokazują gdzie jest i gdzie będzie Twój podopieczny. Nie bądź więc niechlujny i pisz wszystko skrupulatnie.

 

  1. Może i masz wyniki z podopiecznymi, ale ich nie pokazujesz światu, więc jak ludzie mają się o Tobie dowiedzieć, że jesteś skuteczny/skuteczna?

 

  1. Nie porównuj się tylko bądź partnerem dla swojego podopiecznego. Jeśli uczeń przerośnie mistrza to wygrałeś.

 

  1. Dawaj dużo wartości od SIEBIE za darmo. Wszechświat zwróci Ci to z nawiązką ale nie bądź leniwy/leniwa i dziel się swoją wiedzą z innymi.

 

  1. Szkol się. Kto się nie rozwija ten się cofa!!! Szkol się z koniecznie z kompetencji miękkich jak komunikacja, sprzedaż, trening mentalny wszystko co pozwoli Ci bardziej psychologicznie podejść do współpracy z Twoim podopiecznym. Twój rozwój to rozwój Twojego podopiecznego. Łącz kompetencje twarde czyli trening oraz dieta z psychologią a będziesz kompletnym trenerem.

 

  1. Szukaj nowych rozwiązań treningowych dla swojego podopiecznego. Zaskakuj go wyzwaniami i pokonuj z nim jest własne słabości. Pytaj co go blokuje i powoduje w nim strach. Razem pokonujcie jego słabości. Na tym polega rozwój.

 

  1. Doświadczaj i ucz się nowych rzeczy. Poznawaj nowe sporty i baw się sportem. W ten sposób rozwiniesz nie tylko Siebie ale i Twoich podopiecznych.

 

  1. Czas, żebyś zabrał/zabrała się za plan swojej marki osobistej bo jesteś marką samą w sobie. Masz plan na rozwój swojego biznesu? Wiesz jak zwiększyć swoje zasięgi i stać się nie tylko skutecznym trenerem ale i rozpoznawalnym? Plan jest ważny J

Nikodem Finke 

Jestem prawdopodobnie jednym z NAJNIŻSZYCH i NAJLŻEJSZYCH trenerów personalnych w POLSCE. I co z tego 🙂 Pomimo stereotypu jestem przekonany, że wnoszę ogromną wartość w życiu moich wojowniczek i wojowników. Codziennie daje im motywację do WALKI O SIEBIE i wierzę w każdego człowieka, który mi zaufał. Występuję na wielu konferencjach dzieląc się moją wiedzą jako motywator i trener mentalny. Prowadzę szkolenia dla trenerów personalnych m.in na Poznańskim AWF. Mój kalendarz pęka w szwach a telefon ciągle dzwoni bo ludzie mnie potrzebują. Czuję sie potrzebny i zmotywowany do WALKI właśnie o ludzi. Czy podejmiesz i TY walkę o ludzi z pełnym zaangażowaniem?

 

NIKO